Jak podnieść wartość sprzedawanego mieszkania?

Wartość mieszkania wyznacza to, ile nabywca jest w stanie za niego zapłacić. O tym natomiast niekoniecznie decydują tylko wartość poszczególnych elementów wyposażenia czy też lokalizacja nieruchomości. Ogromne znaczenie ma atmosfera, jaką w danym mieszkaniu poczuje potencjalny nabywca. Ważne jest wrażenie jakie mieszkanie wywiera na osobach, które do niego wchodzą. Dlatego też nie ponosząc wysokich kosztów, można w krótkim czasie znacząco podnieść wartość rynkową mieszkania. Jak to zrobić? Udzielimy Ci w tej kwestii kilku porad.

Drobne naprawy

Nawet niewielkie usterki, takie jak urwane zawiasy w drzwiczkach do szafki kuchennej czy lekko cieknący kran sprawiają, że mieszkanie wywiera zdecydowanie gorsze wrażenie, ponieważ w takiej sytuacji lokal wydaje się niesolidny. Oczywiście im więcej usterek, tym gorzej. Drobne rzeczy można naprawić szybko, tanio i samodzielnie. Warto zatem poświęcić dzień czy dwa, aby to zrobić, zanim mieszkanie zostanie wystawione na sprzedaż.

Ponadto, powinieneś również pozbyć się starych i popsutych elementów wyposażenia, których naprawa nie jest możliwa lub nie ma sensu. Mowa tutaj na przykład o mocno zużytych krzesłach czy starym stoliku, który od lat stoi w kącie praktycznie nieużywany.

Jak podnieść wartość sprzedawanego mieszkania?

Gruntowne sprzątanie mieszkania

Zanim zaprosisz pierwszego potencjalnego nabywcę na oglądanie mieszkania, porządnie je wysprzątaj. Chodzi tutaj o naprawdę gruntowne sprzątanie, które doprowadzi do odświeżenia mieszkania. Wyszoruj podłogę oraz wypierz wszystkie tapicerki, aby usunąć stare plamy. Dokładnie wymyj wszystkie blaty i szafki. Poświęć czas na sprzątanie łazienki, ponieważ wiele osób właśnie w tym pomieszczeniu zwraca największa uwagę na czystość. Wykorzystaj specjalne płyny, aby pozbyć się zacieków z płytek oraz zaszłych brudów z wanny i umywalki.

Ważne jest, abyś zadbał nie tylko o czystość, ale również o porządek. Spraw, aby w mieszkaniu, a zwłaszcza w widocznych miejscach, znajdowało się jak najmniej przedmiotów. Przede wszystkim pozbądź się rzeczy osobistych. To wszystko sprawi, że mieszkanie będzie wyglądało na nowsze niż w rzeczywistości. Ponadto, każdy będzie mógł się w nim poczuć jak u siebie.