Jak zostać deweloperem i zacząć zarabiać?

Warto zacząć od wyjaśnienia, kim tak naprawdę jest deweloper. Wielu osobom kojarzy się on z ogromną firmą budującą bloki mieszkalne. W rzeczywistości jednak deweloperzy to również mniejsze firmy, realizujące inwestycje mniejszych rozmiarów. Co więcej, nie są to tylko inwestycje w duże bloki.

Kim jest deweloper i kto może nim zostać?

Według prawa deweloperem określa się firmę, która oferuje lokale mieszkalne osobom fizycznym. Tym samym definicja jest bardzo wąska. Ustawa deweloperska dotyczy tylko podmiotów opisanych w ustawie. Jednak w powszechnym rozumieniu definicja dewelopera jest o wiele szersza. Obejmuje ona wszelkie przedsiębiorstwa, które budują nieruchomości, aby zarobić na ich sprzedaży. Nieruchomościami mogą być przy tym lokale użytkowe, galerie handlowe i wszelkiego innego rodzaju budynki.

Jak zostać deweloperem i zacząć zarabiać?

Deweloperem tak naprawdę może zostać każdym. Rzecz w tym, iż nie są potrzebne żadne zezwolenia ani szczególne wykształcenie. Niemniej jednak sukces w tej branży wcale nie jest gwarantowany.

O czym pamiętać, zaczynając karierę w deweloperce?

Jeśli zamierzasz inwestować w nieruchomości, powinieneś pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Po pierwsze, jeśli chcesz być deweloperem, powinieneś założyć spółkę kapitałową. Nie możesz prowadzić tego typu działań posiadając jedynie zwykłą działalność gospodarczą.

Ponadto, potrzebujesz realnego kapitału, dzięki któremu będziesz mógł inwestować. Mało kto ma możliwość inwestowania własnego kapitału, poza tym zwykle jest to zwyczajnie nieopłacalne. Dlatego też powinieneś znaleźć kredytodawcę, który zainwestuje potrzebną kwotę.

Bardzo ważne jest, abyś odpowiednio przygotował się do inwestowania w nieruchomości. Zanim rozpoczniesz jakiekolwiek działania powinieneś zdobyć wiedzę, doświadczenie i kontakty, dzięki którym będziesz wiedział, jak działać skutecznie. Pamiętaj, że choć rynek deweloperski pozwala uzyskać bardzo wysoką stopę zwrotu, nieprawidłowo prowadzone interesy mogą również zakończyć się odnotowaniem wysokiej straty. Niemniej jednak rozsądne podejście do tematu daje duże szanse na osiągnięcie sukcesu, nawet w sytuacji, gdy nie dysponuje się wysokim kapitałem własnym.