Mieszkanie z garażem - czy warto?

Kupując nieruchomość w postaci domu lub mieszkania zwykle zwracamy uwagę na udogodnienia, które są nam oferowane. Jednym z ważniejszych udogodnień, na którym zależy zmotoryzowanym nabywcom nieruchomości, jest garaż. O ile w przypadku domu jest on zwykle standardem, o tyle nie jest to już tak oczywiste w przypadku mieszkania. Czy warto upierać się na znalezienie mieszkania z garażem?

Bezpieczeństwo samochodu

Wydaje się, że zakup garażu to najlepszy sposób, aby zadbać o bezpieczeństwo samochodu. Po pierwsze ukrycie pojazdu w garażu zabezpiecza go przed kradzieżą. Złodziej musiałby się bardzo natrudzić, aby ukraść samochód z garażu. Będzie miał o wiele prostsze zadanie, jeśli auto znajduje się na parkingu przy ulicy. Ponadto na ulicy samochód narażony jest na zniszczenia. Dosyć często dochodzi do aktów wandalizmu, w wyniku których pojazd zostaje uszkodzony przez nieznanego sprawcę. Co więcej, intensywny deszcz, grad i inne czynniki atmosferyczne mogą uszkodzić samochód, a już na pewno przyspieszą pojawienie się naturalnych konsekwencji eksploatacji samochodu.

Mieszkanie z garażem - czy warto?

Garaż jako rozwiązanie komfortowe

Niewątpliwie posiadanie garażu jest po prostu komfortowe. Dzięki niemu nie trzeba martwić się tym, czy na parkingu nieopodal bloku będzie wolne miejsce. Zwłaszcza w dużych miastach brak wolnych miejsc jest dzisiaj dużym problemem. Samochodów przybywa, a miejsc, w których można byłoby wybudować parking zwyczajnie brakuje. Ponadto trzymając samochód w garażu przy mieszkaniu, nie trzeba udawać się w długą pieszą podróż do samochodu. Auto zawsze jest pod ręką i można z niego szybko skorzystać w dowolnej chwili.

Garaż to również duża wygoda dla wszystkich, którzy lubią majsterkować przy samochodzie. Nie mając garażu, w zasadzie tracą oni możliwość samodzielnego naprawiania samochodu. Ponadto w pomieszczeniu tym można trzymać narzędzia niezbędne do majsterkowania przy aucie, różny sprzęt, urządzenia i nie tylko. Posiadanie garażu będzie miało także duże znacznie jeśli interesują Cię nowe mieszkania we Wrocławiu, Warszawie lub innym dużym mieście, w którym zaparkowanie pod blokiem będzie niezwykle trudne.