Home staging –– skuteczne triki, które pomogą w sprzedaży mieszkania

Popularny ostatnio termin home staging oznacza przygotowanie mieszkania do sprzedaży. Rzecz w tym, aby profesjonalnie zająć się lokalem tak, by sprzedać go po jak najwyższej cenie. Tym samym home staging bezpośrednio odnosi się do przygotowania nieruchomości do prezentacji jej potencjalnym nabywcom. Jak wykonać te przygotowania?

Posprzątaj mieszkanie

Podstawową czynnością, którą należy wykonać, jest solidne wysprzątanie mieszkania. Nie chodzi tutaj jedynie o powierzchowne przetarcie blatów czy odkurzenie. Niezbędne jest wyszorowanie każdego zakamarka. Pozbądź się zatem plam z blatów czy z obić foteli i kanapy. Zadbaj o łazienkę, aby wanna i umywalka wyglądały jak nowe.

Ponadto, powinieneś również doczyścić okna, zwłaszcza szyby. Jest to ważne, gdyż dzięki temu w pomieszczeniu będzie jaśniej. Kiedy pomieszczenie jest rozświetlone, osobom w nim przebywającym łatwiej udziela się pozytywna atmosfera otoczenia. Generalne porządki są natomiast niezbędne dlatego, że mieszkanie wysprzątane i zadbane wydaje się, jakby było wykonane w wyższym standardzie niż w rzeczywistości.

Zajmij się wyposażeniem

Przez lata gromadzimy w swoich mieszkaniach rozmaite meble i różne przedmioty, które w rzeczywistości nie są nam wcale potrzebne. Często wyglądają one bardzo niesolidnie i zagracają pomieszczenia. Dlatego też przed sprzedażą mieszkania koniecznie pozbądź się tego typu rzeczy. Zostaw tylko meble zachowane w dobrym stanie. Dzięki temu mieszkanie będzie się wydawało bardziej przestronne i porządniejsze.

Co więcej, warto również wynieść z mieszkania lub przynajmniej schować w szafkach wszystkie rzeczy osobiste. Ważne jest, aby potencjalni nabywcy mogli sobie wyobrazić, jak urządzą dane mieszkanie oraz jak będą się w nim czuć. Niewątpliwie osobiste rzeczy obecnych właścicieli znacząco im to utrudnią.

Zadbaj o atmosferę

Ważne jest, aby w mieszkaniu panowała pozytywna atmosfera, gdy przyjdą potencjalni nabywcy. Powinni oni czuć się dobrze i komfortowo. Przygotuj zatem sezonowe ozdoby, wstaw kwiaty do wazonu oraz rozpyl odpowiedni zapach. Wcześniej jednak porządnie przewietrz całe mieszkanie.

 

Home staging –– skuteczne triki, które pomogą w sprzedaży mieszkania