Czy warto inwestować w działki nad morzem?

Wydaje się, że trudno wyobrazić sobie bardziej atrakcyjną lokalizację działki niż morskie wybrzeże. Nie powinno zatem dziwić, że działki nad morzem od lat niemal bez przerwy drożeją. Wiele wskazuje zatem na to, że zakup takiej działki to dobra inwestycja. Czy jednak tak jest naprawdę? Czy inwestycja tego typu rzeczywiście jest opłacalna? Wyjaśniamy tę kwestię, rozwiewając wszelkie wątpliwości.

Pewny zarobek przez cały rok

Inwestując pieniądze w nieruchomość, zwykle oczekuje się zysku z jej wynajmu. Zawsze jednak inwestorowi towarzyszy obawa, że trudno będzie mu znaleźć najemców. W przypadku nieruchomości zlokalizowanych nad morzem zwykle nie jest to problemem. W lecie zainteresowanie noclegami jest tak duże, że zwykle mimo wyższych cen i tak wszystkie noclegi są zarezerwowane. Jednak jak się okazuje, turyści odwiedzają miejscowości nadmorskie również wiosną, jesienią, a nawet zimą. Oczywiście jest ich wtedy zdecydowanie mniej, przez co ceny wynajmu również muszą być niższe. Niemniej jednak nieruchomość nad morzem z powodzeniem może przynosić zyski przez cały rok.

Wybór odpowiedniej nieruchomości

To czy dana nieruchomość będzie przynosiła oczekiwany zysk, uzależnione jest w dużej mierze od jej lokalizacji. Ażeby mieć pewność, że nie będzie problemów ze znalezieniem najemców, najlepiej kupić działkę w znanej miejscowości, blisko plaży. Umożliwi to również ustalenie wysokiej ceny najmu. Niemniej jednak trzeba liczyć się faktem, że nowe mieszkania w Gdańsku lub innym nadmorskim mieście charakteryzują znacznie wyższe koszty zakupu nieruchomości.

Istotne jest również otoczenie działki. Najlepiej, aby znajdowała się ona nieopodal lasu. Mniej warte są nieruchomości zlokalizowane przy ulicy. Nie można również zapominać o rodzaju i jakości samej nieruchomości. Niezwykle ważne jest, aby najemca miał dostęp do wody oraz elektryczności. Dzisiaj jest to już standard, którego oczekują najemcy. Jeżeli dana działka zachęca do zakupu niską ceną, jednak do budynków nie są doprowadzone media, warto sprawdzić, ile będzie kosztował montaż odpowiedniej instalacji.

Czy warto inwestować w działki nad morzem?