Skąd wziąć kapitał na zakup nowego mieszkania?

Zakup nowego mieszkania to bezpieczna inwestycja, zapewniająca stały dochód z wynajmu. Jednak początkujący inwestorzy, lub też osoby dopiero planujące swoją aktywność na rynku nieruchomości, często nie dysponują kapitałem wystarczającym na zakup wymarzonego lokalu. Nie oznacza to jednak, że należy rezygnować i porzucać swoje cele. Istnieją przecież sposoby na pozyskanie funduszy na nowe mieszkanie.

Motywacja kluczem do sukcesu

Brak funduszy na zakup nieruchomości pozornie może się wydawać przeszkodą nie do przejścia. Jednak tak naprawdę wszystko zależy od tego, jak mocna jest Twoja motywacja. Czy rzeczywiście mocno zależy Ci na osiągnięciu wyznaczonego celu, jakim może być finansowanie uniezależnienie, więcej wolnego czasu czy możliwość zwiedzania świata? A może chciałbyś zmienić swoje życie, jednak nie jest to dla Ciebie warte poświęcenia czasu i ciężkiej pracy? Jeśli naprawdę Ci zależy, znajdziesz sposób na pozyskanie funduszy.

Skąd wziąć kapitał na zakup nowego mieszkania?

Nie bój się prosić

Podstawowym sposobem na pozyskanie funduszy jest otrzymanie ich od inwestora. Może to być przyjaciel, ktoś z rodziny lub osoba zupełnie nieznajoma. Przygotuj dokładny plan inwestycji i przedstaw go osobie, która jest w stanie Ci pomóc. Pamiętaj, aby był to ktoś, kto dysponuje kapitałem. Ponadto, musisz bardzo dokładnie przedstawić, czego oczekujesz. Jakiej kwoty potrzebujesz oraz kiedy i w jakiej formie ją zwrócisz. Czy inwestor będzie współwłaścicielem nieruchomości, czy może będziesz się z nim dzielił zyskami z najmu? Musisz być pewny, że Twoja inwestycja przyniesie zyski, w przeciwnym razie nikogo nie przekonasz do swojego pomysłu. Podczas prezentacji planu inwestycji kładź nacisk na korzyści inwestora. Pokaż mu, dlaczego powinien rozpocząć z Tobą interes oraz ile na nim zyska.

Ciekawym rozwiązaniem jest pozyskanie funduszy od sprzedawcy mieszkania. Konkretnie chodzi o kredyt u sprzedającego. Nie zawsze sprzedawca mieszkania potrzebuje od razu całej kwoty. Warto poszukać osoby, która chętnie rozłoży płatność na raty, oczywiście pobierając za to pewną prowizję.

Pozyskaj okazję – wholesaling

Coraz popularniejszym sposobem pozyskiwania funduszy na inwestycje w mieszkania na wynajem jest odsprzedawanie okazji. Na czym to polega? Chodzi o poszukiwanie wyjątkowo okazyjnych ofert inwestycyjnych. Następnie, kiedy uda się znaleźć okazję, odsprzedaje się ją innemu inwestorowi po nieco wyższej cenie. Jest to całkiem interesujący i skuteczny sposób pozyskiwania kapitału, jednak nie jest również pozbawiony wad. Często długimi tygodniami nie udaje się znaleźć wystarczająco atrakcyjnej oferty. Ponadto, musisz poświęcić wiele czasu na przeglądanie setek, a czasem tysięcy ogłoszeń. Jednak jeśli jesteś zdeterminowany, nie powinno to stanowić problemu. Natomiast w przypadku, gdy nieszczególnie zależy Ci na osiągnięciu celu, prawdopodobnie i tak się to nie uda.