House Flipping - czym jest i czy można na nim zarobić?

Zakup mieszkania, a następnie jego wynajem to prawdopodobnie najpopularniejszy sposób na zarobek na nieruchomościach. Jednak coraz więcej inwestorów decyduje się zarabiać na mieszkaniach w inny sposób. Jednym z nich jest House Flipping. Na czym polega i jak na nim zarobić? Czy w ogóle jest to możliwe?

Remont zniszczonego mieszkania

House Flipping polega na kupnie mieszkania, a następnie odsprzedaniu go z zyskiem po wykonaniu remontu. Zaletą tej inwestycji jest z pewnością krótki czas jej trwania. Niewątpliwie House Flipping umożliwia duży i szybki zarobek, jednak trzeba przeprowadzić ten proces w odpowiedni sposób.

W poszukiwaniu odpowiedniej nieruchomości

Podstawą jest znalezienie odpowiedniej nieruchomości, która pozwoli zarobić. Wielu inwestorów czeka, aż taka inwestycja się pojawi. Niektórzy zlecają innym ludziom, aby obserwowali pojawiające się ogłoszenia, licząc na pojawienie się okazji. Inni natomiast odwiedzają licytacje komornicze, na których czasami można zakupić mieszkanie w okazyjnej cenie. Jednak bierne oczekiwanie na okazję to nie jedyne rozwiązanie.

Niektórzy inwestorzy działają w ten sposób, że znajdują sprzedawców mieszkań, którym bardzo zależy na szybkiej realizacji transakcji. Z miejsca decydują się na zakup oraz oferują wysoki zadatek w formie gotówki. Rozwiązanie tego typu wymaga od inwestora posiada znacznej ilości gotówki i możliwości szybkiego podejmowania decyzji. Tym samym powinien on dysponować dużą wiedzą, która pozwoli w krótkim czasie ocenić, czy dana inwestycja jest opłacalna.

Remont i sprzedaż

Kolejne kroki po zakupie nieruchomości to remont i sprzedaż. Inwestor powinien posiadać bogatą wiedzę w zakresie wykonywania remontów, aby przeprowadzić go tak tanio, jak to tylko możliwe. Jednocześnie mieszkanie po remoncie powinno być funkcjonalne, aby zaciekawiło potencjalnych nabywców. Warto częściowo wyposażyć mieszkanie, aby robiło lepsze wrażenie.

Nie zaleca się jednak kupować całego niezbędnego wyposażenia, ponadto należy to zrobić po kosztach. Następnie pozostaje już tylko sprzedać mieszkanie po odpowiednio wysokiej cenie. Według fachowców, prawidłowo przeprowadzony House Flipping umożliwia zarobek rzędu nawet 20%.

 

House Flipping - czym jest i czy można na nim zarobić?