Jak robić zdjęcia nieruchomości?

Każdego dnia w Internecie pojawia się mnóstwo ogłoszeń dotyczących nieruchomości wystawionych na sprzedaż lub wynajem. Aby wyróżnić się w tłumie, trzeba umiejętnie przedstawić swoją nieruchomość. Kluczem do sukcesu są odpowiednie zdjęcia domu czy mieszkania. Jak je robić, aby zaciekawić potencjalnych nabywców lub najemców?

Przygotuj przestrzeń

Przede wszystkim zanim rozpoczniesz wykonywanie zdjęć, powinieneś odpowiednio przygotować przestrzeń. Być może aktualnie zamieszkujesz wystawioną na sprzedaż nieruchomość lub też mieszka w niej osoba najmująca. W takim wypadku we wnętrzu prawdopodobnie znajduje się wiele bibelotów i rzeczy prywatnych. Powinieneś zadbać o to, aby na zdjęciach ich nie było. Daj szansę potencjalnemu nabywcy wyobrazić sobie, jak urządzi daną przestrzeń. Prywatne rzeczy zdecydowanie mu to utrudniają. Poza tym warto pamiętać, że każdy z nas intuicyjnie kieruje się pozorami. Dlatego też, widząc czystą i schludną przestrzeń, osoba przeglądająca ogłoszenie z większym prawdopodobieństwem zainteresuje się nieruchomością. Warto zatem posprzątać przed wykonaniem zdjęć.

Jak robić zdjęcia nieruchomości?

Pamiętaj również, aby wykonywać zdjęcia o odpowiednich porach. Tutaj również w grę wchodzą pozory i wrażenie, jakie wywołuje fotografowane wnętrze. Lepiej robić zdjęcia w naturalnym świetle niż w sztucznym. Po pierwsze pokażesz w ten sposób, że mieszkanie jest wyeksponowane w stronę słońca. Po drugie natomiast naturalne światło wywołuje uczucie ciepła. Wzbudza bardziej pozytywne emocje.

Zastanów się, co fotografować

Przed wykonaniem sesji zdjęciowej zastanów się, co warto sfotografować. Unikaj robienia zdjęć drobnych elementów. Potencjalnego nabywcy lub najemcy nie interesuje kwiatek, wazon czy bibelot. Ważniejsza jest przestrzeń mieszkania, meble, ściany, podłogi, okna. Rób zdjęcia, które obejmują dużą przestrzeń. Wykonaj je tak, aby adresat ogłoszenia bez trudu zobaczył, jak wygląda układ mieszkania. Pamiętaj, że niemal każdy szuka jak najbardziej przestronnych wnętrz. Wykorzystaj zatem zjawisko głębi, wykorzystując odpowiednie funkcje w aparacie oraz wykonując zdjęcia pod odpowiednim kątem.