W jakiej dzielnicy Krakowa najlepiej kupić mieszkanie?

Zakup mieszkania pod wynajem to niezmiennie bardzo opłacalna inwestycja. Kraków jest jednym z tych miast, w których popyt na wynajem jest największy. Jednak w której dzielnicy najlepiej kupić nieruchomość, aby zwrot z inwestycji był największy?

Mieszkania w starych dzielnicach Krakowa

Zabytkowe dzielnice Krakowa są znane w całym kraju, a także poza jego granicami. Mowa tutaj nie tylko o Starym Mieście, ale również o Kazimierzu i Podgórzu. To niezwykle urokliwe dzielnice, znajdujące się w centralnych częściach miasta. Niewątpliwie lokalizacje te są bardzo prestiżowe. Dlatego też ceny mieszkań w tych miejscach są stosunkowo wysokie. Nie oznacza to jednak, że nie opłaca się kupować nieruchomości w tych lokalizacjach.

W jakiej dzielnicy Krakowa najlepiej kupić mieszkanie?

Zastanawiając się nad tym, w której dzielnicy Krakowa kupić mieszkanie, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki sposób chcemy na nim zarabiać. Jeśli ma to być wynajem krótkoterminowy dla turystów, Stare Miasto, Kazimierz i Podgórze będą zdecydowanie najlepszymi możliwymi lokalizacjami. Turyści odwiedzający stolicę Małopolski w pierwszej kolejności szukają mieszkań na wynajem właśnie w tych dzielnicach. Nie trzeba nawet zbyt wiele inwestować w urządzenie nieruchomości, aby znaleźć chętnych najemców. Gorzej jest z wynajmem długoterminowym. Centralne części Krakowa są znane z bogatego życia rozrywkowego. Hałas nie zachęca długoterminowych lokatorów do najmu mieszkań w tych dzielnicach.

Nowe mieszkania na Grzegórzkach i Ruczaju

Jeśli chcemy zarabiać na wynajmie długoterminowym, dobrym wyborem będą Grzegórzki. Jest to dzielnica położona blisko centrum miasta. W ostatnich latach bardzo szybko się rozwija. Znajduje się tutaj wiele biurowców, których pracownicy szukają mieszkań na wynajem w okolicy. Niewątpliwie nowe mieszkania w Krakowie warto kupować również na Ruczaju. Jest to południowa dzielnica miasta, w której znajduje się Kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tym samym tysiące studentów, każdego roku szuka tutaj mieszkań na wynajem. Co więcej, na Ruczaju i w okolicach również zlokalizowanych jest wiele biurowców.