Przegląd ofert — Warszawa nowe czy używane?

Kupno mieszkania w Warszawie daje wiele możliwości. Obecnie rynek ten oferuje wiele różnych opcji, z których możemy wybierać najlepsze dla nas nieruchomości — zarówno nowe, jak i te używane. Poniżej prezentujemy przegląd możliwości, z jakich możemy skorzystać na Warszawskim rynku nieruchomości.

Przegląd ofert — Warszawa nowe czy używane?

Rynek pierwotny

Na rynku pierwotnym w Warszawie istnieje bardzo duża ilość nowych lokali i inwestycji w trakcie budowy. Deweloperzy oferują mieszkania w różnych częściach miasta oraz w różnych konfiguracjach i cenie. Wbrew pozorom zakup nowego mieszkania nie musi być znacznie droższy od mieszkania z rynku wtórnego, biorąc pod uwagę wykończenie, a nie całościowy remont mieszkania. Na Warszawskim rynku pierwotnym znajdziemy również tanie mieszkania, oryginalne inwestycje w postaci np. wieżowców czy fabryk oraz osiedla kameralne. Plusami tego rozwiązania jest możliwość dostosowania mieszkania do swojego gustu oraz brak obaw o stan techniczny. Duża konkurencja na Warszawskim rynku powoduje również sytuacje, w której możemy uzgodnić z deweloperem indywidualne warunki wykończenia wnętrza odnośnie np. ścian działowych, co daje spore pole manewru. Dla osób z nieco zasobniejszym portfelem w Warszawie znajdą się też inwestycje w centrum, o co trudno w mniejszych miastach. Warszawski rynek pierwotny oferuje również mieszkanie na obrzeżach Warszawy, które za kilka lat staną się przedmieściami np. w okolicach osiedli domów jednorodzinnych.

Rynek wtórny

Rynek wtórny w Warszawie nie jest tak oczywiście korzystny, jak mogłoby się to wydawać teoretycznie. Mieszkania używane w większości będą w podobnych cenach do tych nowych. Duża część z nich będzie wymagała również remontu, który pochłonie dużo większe sumy niż wykończenie mieszkania z rynku pierwotnego. Zaletą mieszkań używanych jest lokalizacja. Bez problemu do wyboru otrzymamy wiele ofert z centrum. Szukając mieszkania najtańszego np. do remontu, również opcja mieszkania używanego będzie najodpowiedniejsza. W ten sposób będziemy mogli zakupić samo mieszkanie, a zgodnie z własnymi możliwościami będziemy remontowali je systematycznie, tym samym zyskując relatywnie tanie mieszkanie w centrum.