Jak dobrze zaprezentować mieszkanie?

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość w dobrej cenie, musisz się nieco przyłożyć. Konieczne jest spełnienie kilku podstawowych warunków. Podpowiadamy, jakich zasad przestrzegać, aby sprzedaż mieszkania lub domu przebiegła pomyślnie, a jej efekt był dla Ciebie zadowalający.

Zagospodaruj czas

Niestety, jeśli coś ma być zrobione porządnie, trzeba poświęcić temu nieco czasu. Sprzedaż mieszkania w Lublinie, Krakowie lub innym mieście Polski również tego wymaga. Nie chodzi tu tylko o załatwianie formalności czy przygotowanie nieruchomości do oględzin. W czasie szukania nabywcy nieruchomości musisz być również dyspozycyjny. Przygotuj się, że klienci będą dzwonić o bardzo różnych porach. Mogą im pasować bardzo różnorodne i niekoniecznie wygodne dla Ciebie, godziny oględzin. Powinieneś pójść im na rękę i spotkać się wtedy, kiedy tego oczekują. W przeciwnym wypadku możesz stracić nabywcę gotowego zapłacić za mieszkanie wyznaczoną kwotę. Znacząco wydłuży to proces sprzedaży. Jeśli nie jesteś w stanie zarezerwować sobie czasu na okres kilku tygodni lub miesięcy, rozważ nawiązanie współpracy z agentem nieruchomości, który będzie się kontaktował w Twoim imieniu z potencjalnymi nabywcami.

Jak dobrze zaprezentować mieszkanie?

Odpowiednio zaprezentuj nieruchomość

Konkretne dane i informacje na temat mieszkania są ważne. Podstawową kwestię stanowi metraż mieszkania, liczba pokoi, wiek nieruchomości czy ilość wyposażenia. Niemniej jednak powinieneś pamiętać, że poza logiką, klienci kierują się również emocjami, a więc pierwszym wrażeniem. Dlatego powinieneś zadbać o to, aby dobrze zaprezentować dom czy mieszkanie. Przed oględzinami dokładnie posprzątaj. Pozbądź się plam i kurzu. Ważną kwestią jest równe i schowanie swoich rzeczy. Pamiętaj też o przestrzeni. Im więcej wolnej przestrzeni, tym lepszy odbiór mieszkania.

Używany dom czy mieszkanie, nawet jeśli są zadbane, noszą pewne ślady eksploatacji. Warto się ich pozbyć przed wystawieniem nieruchomości na sprzedaż. Pomalowanie ścian czy wymiana kabiny prysznicowej mogą się okazać niezwykle opłacalnymi inwestycjami. Jeśli masz wątpliwości, jak duże zmiany są konieczne, skontaktuj się z agentem nieruchomości, który udzieli Ci w tej kwestii profesjonalnej porady.