Czego szukamy w nowych mieszkaniach?

Kupno nowego mieszkania to ważny moment dla wielu osób w życiu. Przeważnie istnieje szereg elementów, których szukamy w potencjalnych mieszkaniach, aby były dla nas odpowiednie. Czego zatem szukamy w nowych mieszkaniach i na co najczęściej zwracamy uwagę, planując zakup własnego M? Jakie trendy panują na rynku? Odpowiedzi prezentujemy poniżej.

Czego szukamy w nowych mieszkaniach?

Nowe mieszkanie

Jednym z pierwszych elementów, na jakie zwracają uwagę osoby szukające nowych mieszkań, jest ich nowość. Znaczna część kupujących woli nabywać mieszkania z rynku pierwotnego, czyli takie, w których nikt nigdy nie mieszkał. Wpływa na to m.in. możliwość wykończenia mieszkania według własnych preferencji czy wysoka jakość wykonania nowych mieszkań. Ważną kwestią wpływającą na ten element jest też bezpieczeństwo nowego lokalu i jego nienaganny stan techniczny, o co trudno często na rynku wtórnym. Nowe mieszkanie z rynku pierwotnego to też element statusu społecznego, na którym zależy wielu osobom.

Opłaty dla pośrednika i opłaty czynszowe

Kolejnymi elementami, które są pożądane podczas zakupu nowego mieszkania, są niskie opłaty i brak prowizji. Jeśli chcemy kupić mieszkanie, kwestie finansowe są dla nas istotne. Osoby planujące zakup mieszkania, poszukują w pierwszej kolejności takich mieszkań, przy których zakupie nie będą musieli płacić prowizji np. pośrednikowi czy agencjom nieruchomości. Kilka procent wartości nieruchomość jest znaczną sumą, dlatego przyszli nabywcy starają się kupować mieszkania od prywatnych osób. Ważne są też opłaty czynszowe w postać np. czynszu, funduszu remontowego czy mediów.

Dobra lokalizacja

Kolejnym elementem, który jest jednym z najważniejszych przy poszukiwaniu nowego mieszkania, jest lokalizacja. To właśnie w tym miejscu będziemy żyli, dlatego wiele osób przykłada wagę do tego, aby była ona odpowiednia. Najczęściej musi by to bezpieczna dzielnica o dobrej renomie. Musi posiadać liczne udogodnienia takie jak punkty handlowo usługowe, parki, przedszkola czy szkoły. Nabywcy szukają również lokali, które dzięki “dobrej lokalizacji” będą szybko zyskiwały na wartości i posłużą również jako inwestycja.