Rewitalizacja mieszkań sposobem na zarobek

House Flipping to ostatnio coraz popularniejsze pojęcie. Co prawda nadal najpopularniejsza forma inwestycji w mieszkania to zakup pod wynajem, jednak coraz więcej inwestorów szuka alternatywy. Na czym polega wspomniany house flipping? Czy warto inwestować w ten sposób i czy rzeczywiście można zarobić? W poniższym artykule odpowiadamy na te nurtujące pytania.

Zakup mieszkania do remontu

Tajemniczo brzmiące pojęcie House Flippingu oznacza inwestycję w postaci zakupu mieszkania w kiepskim stanie technicznym, wykonania gruntownego remontu, a następnie sprzedaży lokalu w zdecydowanie wyższej cenie. Czy to może się opłacać? Oczywiście, zamiast kupować nowe mieszkania deweloperskie w Rzeszowie, Wrocławiu czy innym mieście, należy zdecydować się na zakup odpowiednio taniego mieszkania. Trzeba zatem poszukać okazji, aby inwestycja rzeczywiście okazała się opłacalna.

Rewitalizacja mieszkań sposobem na zarobek

Mieszkania można szukać na przykład na aukcjach komorniczych. Co prawda stają się one dzisiaj coraz bardziej popularne, przez co ceny licytowanych nieruchomości nie są już tak okazyjne jak kiedyś, niemniej jednak wciąż można kupić lokal za 70-80% pierwotnej wartości. Zwykle powinno to już wystarczyć, aby zarobić poprzez House Flipping. 

Ponadto, warto po prostu na bieżąco obserwować portale z ogłoszeniami. Czasami trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać nawet przez kilka miesięcy, zanim pojawi się jakaś ciekawa oferta sprzedaży mieszkania. Najczęściej mieszkania w niskich cenach sprzedają osoby, którym zależy na czasie. Dodatkowym atutem może być zapłata w gotówce. Często przekonuje ona właścicieli mieszkań do obniżenia ceny.

Oblicz koszty i zysk

Jeżeli chcesz zarabiać na sprzedawaniu taniej kupionych mieszkań, musisz wykonywać dokładne obliczenia. Przede wszystkim zastanów się, jakie będą koszty remontu. Kwotę, którą otrzymasz, dodaj do ceny, jaką musiałeś zapłacić za zakup mieszkania. Następnie zastanów się, czy jesteś w stanie sprzedać mieszkanie po kwocie wyższej, niż otrzymana suma. Zrób rozeznanie na rynku, sprawdzając, jakie są ceny podobnych nieruchomości, w podobnych lokalizacjach. Wykonanie obliczeń i rozeznania pomoże Ci podjąć decyzję, czy House Flipping jest dla Ciebie opłacalny.